SERVISNE INFORMACIJE
Danas u BIH oblačno sa kišom i pljuskovima
29.07.2025.
ntvic.ba
Danas će u Bosni i Hercegovini preovladavati oblačno vrijeme sa kišom i pljuskovima koji ponegdje mogu biti praćeni gramljavinom. Širom Bosne se očekuju lokalno jači pljuskovi što može uvjetovati pojavu urbanih i bujičnih poplava. Vjetar slab do umjeren sjeverni i sjeverozapadni, a u Krajini na momente i pojačan. Jutarnja temperatura zraka od 13 do 20, na jugu do 22, a dnevna od 18 do 24, na jugu do 27 stepeni.
Srijeda umjereno do pretežno oblačno vrijeme uz djelimično razvedravanje poslije podne. Po kotlinama i uz riječne tokove moguća je magla ili niska oblačnost. Vjetar slab u Bosni sjeverni i sjeveroistočni, a u Hercegovini jugozapadni. Jutarnja temperatura zraka od 12 do 18, na jugu do 20, a dnevna od 22 do 28, na jugu do 30 stepeni.
Četvrtak., umjereno do pretežno oblačno vrijeme. Poslije podne u većem dijelu Bosne i na sjeveru Hercegovine se očekuju lokalni pljuskovi i grmljavina. Vjetar slab do umjeren u Bosni sjeverni i sjeveroistočni, a u Hercegovini zapadni i jugozapadni. Jutarnja temperatura zraka od 13 do 19, na jugu do 21, a dnevna od 23 do 29, na jugu do 32 stepeni.
Petak., umjereno oblačno sa sunčanim periodima. Jutarnja temperatura zraka od 13 do 19, na jugu do 21, a dnevna od 26 do 32 stepeni.

