Connect with us

KULTURA

U Kaknju uskoro pomocija knjige – Ja sam Alen

19.08.2025.
ntvic.ba

U organizaciji Bošnjačke zajednice kulture Kakanj i Medžlisa Islamske zajednice Kakanj 26. augusta 2025. godine, s početkom u 18:30h, bit će upriličeno predstavljanje knjige ”Ja sam Alen” autora Alena Muhića. Riječ je o djelu koje je izazvalo veliko interesovanje javnosti, kako u Bosni i Hercegovini tako i izvan nje.

Knjiga je autentična, potresna ispovijest mladića rođenog kao plod ratnog silovanja, djeteta koje je u vremenu mržnje i nacionalne netrpeljivosti postalo simbol hrabrosti. Knjiga ”Ja sam Alen” nastala je iz potrebe autora da se progovori o temama o kojima se često šuti – o porijeklu, identitetu, djeci rođenoj iz ratnog silovanja i njihovim majkama. To je jedna snažna i emotivna ispovijest koja daje glas onima koji ga nikad nisu dobili, ali i poruka da ljubav i porodica mogu biti jače od svih životnih izazova. Za svoj rad i hrabrost u javnom svjedočenju Alen je dobitnik nagrade za ljudska prava u Norveškoj.

Organizatori promocije pozivaju građane da se pridruže predstavljanju ovog izuzetno vrijednog i nadahnjujućeg djela, te zajedno pružimo podršku autoru u njegovoj misiji istine i humanosti.

Promocija će se održati u Ariju Doma kulture Kakanj (dvorište Gradske biblioteke), u utorak 26. augusta 2025. godine, u 18:30h.

Continue Reading